Skolas soma

2020.gada 30 septembrī 9.a, 9.b klases projekta “ Skolas soma” ietvaros devās mācību ekskursijā uz Rankas muižu un Druvienas Latviskās dzīvesziņas centru.

Rankas muižā mūs sagaidīja gide, kas nedaudz pastāstīja par muižas vēsturi , par atjaunošanas darbiem un nākotnes iecerēm. Pēc stāstījuma mums bija iespēja pašiem iepazīties ar muižas teritorijā esošajām ēkām, ieiet tajās, apskatīt izvietotos eksponātus un iepazīties ar vēsturiskajiem materiāliem. Neviens nepalika vienaldzīgs par antīko automašīnu izstādi. Teritorijā esošā Romas katoļu kapela lika uz mirkli apstāties un ieklausīties klusumā un sevī. Skolēniem ļoti patika iespēja pašiem brīvi pārvietoties pa teritoriju un to izpētīt, kā arī iespēja uzdot jautājumus, jo gide bija pieejama visu laiku. Viesošanos Rankas muižā neaizmirstamu darīja skaistā rudens ainava un krāsainiem koki, kas parka teritorijā bija apskatāmi.

Druvienas latviskās dzīvesziņas centrā mūs sagaidīja centra vadītāja un bijusī Druvienas pamatskolas direktore, kas bija mūsu nodarbību vadītāja. Skolēniem tika piedāvātas divas nodarbības no visa plašā nodarbību klāsta. Mums bija iespēja pārbaudīt savas prāta un domāšanas spējas “Izlaušanās istabā” un izbaudīt mācību procesu, kāds bija skolēnu vecākiem, kad tie bija skolēni. Mums bija iespēja sēdēt viengabala skolas solos ar paceļamām virsmām, apguvām glītrakstīšanas prasmes, improvizēti gatavojamies ierindas skatei, kas bija viens no pasākumiem padomju laika skolā.

Brauciens skolēniem patika, vienīgi tas varētu iekļaut vairāk apskates objektus un būt ilgāks.