Ir jauns mācību gads un Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā jau rit nopietns mācību darbs. Un ģimnāzisti ir idejām bagāti, enerģijas pilni un darboties griboši arī ārpus mācību stundām. Viena no iespējām, lai ietekmētu to, kas notiek skolā, ir iesaistīties ģimnāzijas pašpārvaldē. Jau pirmajās skolas dienās jaunieši viens pēc otra pieteicās skolēnu Ministru kabinetā, jo katram ir savs redzējums, ieteikumi, kā šo laiku padarīt interesantāku un daudzveidīgāku. Šobrīd skolēnu Ministru kabinetā vēlmi darboties ir izteicis 21 ģimnāzists.

14. septembrī, lai aktīvie jaunieši ieraudzītu viens otru, komunicētu un tuvāk iepazītu, lai uzzinātu par dokumentiem, kas nosaka skolēnu pašpārvaldes mērķus un uzdevumus, lai demokrātiskā ceļā izvirzītu skolēnu Ministru kabineta prezidenta kandidātus un vienotos par darbības jomām- ministrijām, kas organizēs dažāda veida aktivitātes, notika pirmā ģimnāzijas skolēnu Ministru kabineta apmācību diena. Tas bija saturīgi un spraigi pavadīts laiks, kā rezultātā tika analizēta iepriekšējā gada pieredze, ieskicēts darba plāns tuvākajam periodam, izveidotas Sadarbības, Ārlietu, Sporta un Kultūras ministrijas, izstrādājot galvenos darbības uzdevumus un virzienus, izvirzīti  5 prezidenta kandidāti. Pēc savu iespēju un motivācijas izvērtēšanas, par skolēnu Ministru kabineta prezidenta amatu gatavi cīnīties 10.a klases skolēns Krišjānis Zadumins un 12.a klases skolēns Krists Aizups. 27. septembrī tiks uzklausītas prezidenta kandidātu programmu prezentācijas un atbildes uz vēlētāju jautājumiem, kā arī notiks vēlēšanas, kurās, pēc pretendentu uzklausīšanas, piedalīsies visi ģimnāzijas skolēni un pedagogi, balsojot par savu izvēlēto kandidātu. Pēc balsu saskaitīšanas jaunajam skolēnu MK prezidentam būs pieņemšana pie direktores.

Ģimnāzijas skolēnu Ministru kabineta prezidentam ir ne tikai reprezentatīva funkcija, bet arī ļoti liela ietekme uz jauniešu labbūtību, prezidents ir kā tilts starp ģimnāzijas administrāciju, pedagoģisko kolektīvu un skolēniem. Lai demokrātiskās vēlēšanās uzvar jaudīgākais no pretendentiem, kurš cienīs, uzklausīs un rēķināsies ar savu komandu, veiksmīgi darbosies ģimnāzijas interesēs!

EGAVĢ skolēnu MK

Krists Aizups 12.a -skolēnu pašpārvaldes prezidents