Karjeras informatīvā diena Glika ielā 10.

Ar sniega kupenu saplakšanu, pirmajiem sniegpulksteņiem un pūpoliem tuvojas pavasaris. Pavasaris ir arī  eksāmenu laiks devīto un divpadsmito klašu skolēniem. Tas liek aizdomāties- kāda būs mana nākotnes profesija un kāds izglītības ceļš jāizvēlas, lai sagatavotos tai.

Lai parādītu skolēniem izglītības iespēju daudzveidību, 7.martā Glika ielā 10 valdīja rosība- notika karjeras informatīvā diena 8. un 9.klašu skolēniem. Tajā piedalījās interesenti no visām Alūksnes novada skolām, daži pat bija atbraukuši no Smiltenes novada pamatskolām. Pasākuma organizatori bija parūpējušies par viesu- dažādu mācību iestāžu pārstāvju dalību informatīvajā dienā. Par savām mācību iestādēm stāstīja, to piedāvātās programmas prezentēja Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, Ogres tehnikuma, Malnavas koledžas, Valmieras tehnikuma, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, Smiltenes  tehnikuma, Alūksnes vidusskolas jaunieši un pedagogi.

Katra mācību iestāde bija iekārtojusi arī informatīvu stendu, kurā skolēni varēja saņemt iestādes mācību programmas raksturojošus bukletus, iegūt informāciju par profesijām, vērot profesijas raksturojošus demonstrējumus, izmēģināt simulatorus. Prezentēto profesiju dažādība bija patiesi bagātīga-  ēdināšanas pakalpojumi, pārtikas produktu ražošana (gaļa, milti, maize, pārtikas kvalitāte), tūrisms un viesmīlība, komerczinības- reklāmas pakalpojumi un mazumtirdzniecība, tērpu izgatavošana, stils un mode, skaistumkopšana, viesnīcu un restorānu pakalpojumi, mašīnzinības, mežsaimniecība un meža darbi, kokizstrādājumi un būvdarbi, uzņēmējdarbība lauksaimniecībā, datorzinātnes un elektronika u.c.

Visiem jauniešiem, kuri plāno iegūt kvalitatīvu izglītību, mācīties sakārtotā vidē profesionālu pedagogu vadībā,  nākotnē studēt augstskolās, bija iespēja uzzināt vairāk par to, ko piedāvā Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija. Ģimnāzijas skolēnu pašpārvaldes prezidents Krists Aizups un Artūrs Gailišs prezentēja savu skolu, stāstīja par to – kā ir būt ģimnāzistam. Informatīvais stends vēstīja par iespēju izvēlēties mācību kursu komplektus- vai dabaszinātņu, vai inženierzinātņu, vai valodu. Par to, ka ģimnāzistiem ir arī čaklas un prasmīgas rokas, liecināja pašu darināti tautas tērpi (kas tika izstādīti stendā). Tie arī liecina par iedziļināšanos izvēlētajā tēmā, par to izstrādājot zinātniski pētnieciskos darbus.

Interesentiem bija iespēja iepazīties ar jauniešu sabiedrisko dzīvi ģimnāzijā, darbošanos skolēnu ministru kabinetā, draugiem un domubiedriem, organizējot pasākumus, konkursus, svētkus, par realizētiem starptautiskiem projektiem un tiem, kas vēl tikai iecerēs.

Informatīvās dienas noslēgumā EGAVĢ jaunieši visus apmeklētājus aicināja piedalīties atraktīvā labas omas orientēšanās spēlē, lai iepazītos ar atjaunoto ģimnāzijas ēku. Mācību klasēs katru no deviņpadsmit dalībnieku komandām sagaidīja skolotāji  un jaunieši ar īpašiem uzdevumiem, smaidiem, jokiem un, protams, atzīmi dalībnieka kartē. Visas labirintu izgājušās komandas noslēgumā skolas aktu zālē sveica direktore un direktora vietniece ar labiem vārdiem un saldumiem.

Šī bija iespaidiem un atziņām piepildīta diena, kurā visiem novada 8.un 9.klašu skolēniem bija iespēja savas karjeras ceļam uzzināt daudz ko jaunu, izvērtēt savas intereses, būt iedrošinātam un pieņemt lēmumu par tālāko izglītošanās mācību iestādi pēc pirmā izglītības dokumenta saņemšanas.

Veiksmīgu pavasara cēlienu, labus rezultātus eksāmenos! Gaidām jaunos ģimnāzistus mūsu pulkā!