22.septembrī Rīgas 88. vidusskolas skolēnu pašpārvaldes jaunieši kopā ar atbildīgajiem skolotājiem apmeklēja Alūksni- pilsētu turpat 200 km attālumā no Rīgas. Skolēni izzināja multimediālā ekspozīcijas “Alūksnes Bānīša stacija” dārgumus, iepazina Alūksnes Bērnu un jauniešu interešu piedāvātās aktivitātes, kā arī skaistajā rudens dienā baudīja Alūksnes skaistos skatus.

Kā pirmais viņu pieturas punkts bija viesošanās Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā. Viesus īpaši interesēja ģimnāzijas skolēnu Ministru kabineta darbs, organizētie pasākumi, to plānošana, kā izdodas piesaistīt un motivēt jauniešus aktīvi tajā darboties. Ciemiņus uzrunāja ģimnāzijas direktore Uva Grencione- Lapseniete, Mūsu jaunieši prezentēja savu skolu, iepazīstināja ar iepriekšējā gada skolēnu pašpārvaldes organizētajiem pasākumiem un iesākto darbu šogad. Rīgas vidusskolēni ar interesi piedalījās Annijas Strupkājas vadītajās saliedēšanās spēlēs. Skolotāja Sintija Auseja dalījās pieredzē par skolēnu darbošanos EP Vēstnieku skolā, par projektu izstrādi, dalību politiķu, amatpersonu lekcijās, par video materiālu un infografiku veidošanu.

Rīgas 88.vidusskolas skolēnu pašpārvaldes koordinatore Evita Heinsberga ļoti novērtēja abu skolēnu pašpārvalžu tikšanos un atzina, ka viņu skolēniem vēl daudz jāmācās, ka tā deva iespēju redzēt kā efektīvi, radoši un atbildīgi strādā skolēnu pašpārvalde. Alūksne ir Evitas dzimtā pilsēta. Pateicoties projekta “Kontakts” finansiālajam atbalstam, viņai radās iespēja Rīgas mazākumtautību skolas skolēnus atvest uz latvisku vidi, visapkārt visas dienas garumā dzirdēt latviešu valodu, bagātinot gan vārdu krājumu, gan gūt atziņas un jaunu pieredzi. Evita Heinsberga uzsvēra, cik ļoti skolēniem svarīga ir eiropeiskā domāšana un redzesloka paplašināšana.

Šī bija pirmā tikšanās ar Rīgas 88.vidusskolas jauniešiem un ļoti ceram, ka mūsu sadarbība turpināsies!

Trešdienas rīts visus ģimnāzistus aicināja uz kopīgu klases stundu, kas tika veltīta Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 113.dzimšanas dienai.

Ļoti nozīmīgs, protams, ir Ernsta Glika ieguldījums. Vācu mācītājs, literāts un sabiedriskais darbinieks Ernsts Gliks 1683.gada rudenī  dibināja pirmās skolas latviešu zemnieku bērniem tieši Alūksnē, Apekalnā un Zeltiņos, tātad kopš tā brīža ir pagājuši jau 340 gadi. Tomēr par  Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pirmsākumiem tiek uzskatīta 2.pakāpes četrklasīgā proģimnāzija zēniem un meitenēm, kura tika dibināta 1910.gada rudenī. Tāpēc tieši 20. septembrī notika ģimnāzijas dzimšanas dienas svinības.

Zālē svētku noskaņu papildināja atsevišķi ģimnāzijas muzeja eksponāti- gan vecais skolas sols, zvans, gan dažādu laiku skolas vimpeļi, valsts karogs, Cēsu pulka skolnieku rotas karogs. Īpašs gods tika dots skolas karogam “Ne sev, bet Valstij!”, kuru 1938.gada 22. maijā skolai pie Jāņkalniņa svinīgi dāvāja 7. Siguldas kājnieku pulks, kuru no iznīcības paglāba direktors Kārlis Lācis, paņemdams līdzi svešumā. Tikai 1994.gadā tas atkal atgriezās ģimnāzijā. Ģimnāzijas vēstures stundas laikā 12. klašu skolēni-karognesējs Rihards Kārkliņš un asistentes Sabīne Līdaciņa un Līva Poļaka svinīgā gaisotnē ģimnāzijas vēsturisko karogu ienesa zālē. Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas vēstures nozīmīgākos notikumus, skolas pārmaiņas laiku lokos, absolventu atmiņu stāstu fragmentus pārlapoja Anete Keomeģe, Evelīna Spiridonova, Evelīna Kalniņa, Laura Žīgure un Toms Krūzs. Par Cēsu pulka skolnieku rotas saikni ar mūsu ģimnāziju stāstīja Marta Aire un Daniils Poļakovs, jaunieši, kuri šā gada 4.maijā karogu saņēma no Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas. Par pasākuma vizuālo noformējumu rūpējās Reinis Ābeltiņš, ģimnāzijas kora grupa noslēgumā izpildīja Ausekļa skolu himnu “Dar` man tēv(i)s pastaliņas”. 10.klašu pārstāvji devās uz pirmās skolas akmeni pie Kanceles kalniņa, lai to rotātu ar rudenīgajiem viršiem, pieminot Ernsta Glika ieguldījumu.

Domājot par savu ģimnāziju, tās dzimšanas dienu, par skolas nozīmi katra cilvēka dzīvē, pārdomas raisa Maijas Laukmanes atziņas:

“Kas es būtu bez savas skolas? Bez visa tā, ko esmu guvis NE TIKAI MIRKLIM, bet MŪŽAM?

Nav atbildes.

Tad jājautā upei, kas tā būtu bez ūdens. Tad jājautā, kas putns būtu bez spārnu vēzieniem plašajās debesīs.

Skola ir ceļa sākums. Stabils, īsts un ejams caur centību un nopietnu darbu.

Mācot domāt, izprast un darīt. Un just lielu atbildību par / pret to, kas darāms. Ja jābūt, tad jābūt. Ja jāpaspēj, tad jāpaspēj. Ja jāvar, tad jāvar.

Skola ir ceļa vārdi, ceļa maize, ceļa domas un ceļa jūtas. DZĪVEI. Jo tālākais, kas sekos AIZ skolas – tā patiešām IR nepārtraukta gaita. Ceļš mūža garumā.

Visa dzīve ir CEĻŠ AIZ SKOLAS. To ejot, joprojām ik solī saku PALDIES par to, ka gaita nesagumusi.“

Lai ģimnāzija ir zināšanām bagāta upe, lai ģimnāzija ceļ spārnos un dod stabilu pamatu zem kājām!

Daudz laimes dzimšanas dienā, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija!