10.a klases jaunieši izmantoja iespēju apmeklēt Alūksnes muzeja izglītojošo nodarbību, kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Jaunieši apskatīja muzeja ekspozīciju „Fītinghofu zelta dzīsla Alūksnē” un, klausoties gides stāstījumu,  iepazina dzimtas vēsturi. Tad jaunieši tika sadalīti divās grupās, lai piedalītos pētnieciskajā pārgājienā pa Alūksnes pilsētu. Pārgājiena laikā bija jādodas uz kultūrvēsturiskajiem objektiem, kas norādīti kartē un jāpilda dažādi uzdevumi darba lapās. Pēc pārgājiena, skolēni atgriezās galapunktā, kur uzzināja pareizās atbildes un noskaidroja uzvarētājus.

Nodarbības laikā bija svarīga jauniešu savstarpējā sadarbība, uzticēšanās un komunicēšana savā starpā, jo uzdevumi prasīja ne tikai zināšanas, bet arī atjautību un veiklību. Jaunieši atjaunoja un pilnveidoja zināšanas par Alūksnes vēsturi, uzzināja interesantus, līdz šim nezināmus faktus, par pilsētas senajām ēkām un objektiem.

Jauniešiem patika, muzeja sagatavotie uzdevumi, strādāt ar karti un savstarpēji sadarboties. Klases kolektīvs pilnvērtīgi pavadīja laiku, kurā kļuva draudzīgāki, iejūtīgāki un saliedētāki.