Mācību ekskursijas laikā, iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros, mēs, 9.c klases skolēni, devāmies uz Jaunlaicenes muižas muzeju. Piedalījāmies izglītojošā nodarbībā “Izlaušanās caur vēstures līkločiem” - tikām sadalīti komandās un pildījām dažādus uzdevumus par Latvijas vēsturi, kas nebūtu izpildāmi bez spējas sadarboties un komunicēt komandas ietvaros. Spēle norisinājās piecās kārtās, nākamās kārtas uzdevumus varēja saņemt tikai tad, kad bija pareizi izpildīti iepriekšējās kārtas uzdevumi. Pēc spēles mēs devāmies ārā, kur mūs iepazīstināja par zemnieku ēšanas paradumiem 18. – 19. gadsimtā. Piedalījāmies praktiskajā nodarbībā, apgūstot zupas strēbšanu ar koka karoti un maizes cepšanu ugunskurā. Visi kopā ļoti jauki pavadījām laiku, baudot tēju un pašu ceptu maizi ugunskurā.

Jaunlaicenes muižas muzeja aktivitātes iesakām apmeklēt ikvienam, jo tā bija lieliska iespēja papildināt un nostiprināt jau esošās zināšanas par Alūksnes novadu, Jaunlaicenes muižu, Opekalna baznīcu, malēniešiem un viņu tradīcijām, kā arī mēs kopā jautri pavadījām laiku un saliedējāmies kā klases kolektīvs.

Beāte Puķīte

Ance Katrīne Āboliņa