Klase: 12.a,12.b

Programma : ,,Latvijas skolas soma”

Pasākums: Seriāls ,,Pansija pilī”

Skolotāja: D. Černomirdina

Mācību priekšmets: latviešu valoda un literatūra II

Par ko liek padomāt redzētais?

,, Ne vienmēr cilvēks , kam tu uzticies būs ar tevi un atbalstīs.”

,,Ir jāizmanto iegūtās iespējas, nevajag tiesāt cilvēkus , jo nekad nevar zināt iemeslus, kāpēc viņi tā rīkojas.”

,,Ejot kopā ar tuviem cilvēkiem, ir iespējamas pārvarēt visas grūtības un nebūšanas.”

,,Svarīgi ir iegūt draugus /cilvēkus, uz kuriem var 100%paļauties un kuri arī paļaujas un uzticas tev.”

,,Filma parāda cilvēku netaisnīgumu, spēju darīt otram sliktu, lai gūtu sev labumu.”

,,Ne vienmēr viss notiek kā plānots ,tāpēc jāmeklē risinājumi, kā nokārtot dažādas dzīves problēmas.”

,,Dzīves apstākļu maiņa var būt grūta un dažkārt ir ērtāk neko nemainīt.”

,,Tāpat kā filmā cilvēkiem, jaunajiem varoņiem ,kas ieradās pansijas pilī, bija grūtu sākumā pierast pie visa savādākā, tā arī mūsdienās cilvēkiem ir grūti uzreiz pieņemt kaut ko, kas viņiem nav pierasts, pieņemams.”

,,Lai paveiktu kādu lielu projektu, vissvarīgākā loma ir cilvēkiem, kas ir iesaistīti tajā un palīdz.”

,,Filma labi parāda , ka uzplauka valsts- Latvija. Filma parāda, cik grūti veikt darbus un uzturēt ēkas labā stāvoklī .Lai paveiktu kādu darbu, jābūt vēlmei un gribasspēkam.”

,,Neskatoties uz laika posmu, vēsture atkārtojas, un kaut arī ir grūtības, tad ģimene vienmēr palīdzēs. Dzīvē ir vairāk kā 2 mīlestības. Esot trimdā ASV A. Eglītis uzraksta atmiņu stāstu, kas liek padomāt par sīkumu vērtību. Lauku dzīve ir skaista , bet lai tā būtu, ir jāturpina iesāktais , nevis jābēg prom mazu problēmu dēļ.”

,,Nevajag izmantot citu cilvēku, lai kādu aizmirstu, jo beigās tāpat vēlēsies atgriezties  pie tā, ko centies tik ļoti aizmirst.”

,,Lai arī cik stipra mīlestība var būt pret cilvēku vai pret naudu, pret darbu , dzīvē vienmēr būs vairāki negaidīti šķēršļi, kuriem jātiek pāri, nevajag padoties , bet tieši pretēji ,turpināt dzīvot , cīnīties, kā tas vērojams filmā ,,Pansija pilī”