13.10.2021

Vienmēr ir svarīgi zināt tās vietasvēsturi, kuru Tu uzskati par savu dzimto vai pavadi savu ikdienu. Tā, mēs ,7.b klase 19.septembrī devāmies uz muzejnodarbību „Pa Fitinghofu pēdām” Alūksnes muzejā, kas bija lieliska iespēja orientēties dzimtajā pilsētā.

Alūksne vienmēr ir vilinājusi apmeklētājus ar dabas valdzinājumu, bagāto vēsturi un tās atstātajām liecībām, senču mantojumu.

Vai mēs, Alūksnieši,zinām kādu stāstu, noslēpumu sevī slēpj ikdienā tik ierastās vietas?Atbilde – ne visu un ne visi.Vietas, kuras amekleklējam darba vai atpūtas vajadzībām, kurāmpasteidzamies garām glabā senus un ne tik senus, bet noteikti aizraujošus stāstus.

Muzejā skolēni saņēma uzdevumus un ar interesi davās tos pildīt.Uzdevumu veikšana izrādījās sarežģītāka nekā sākumā domājām, tie lika skolēniem ieraudzīt savu pilsētu savādāku, uzzināt vēsturiskus faktus par ēkām, kuras redzam un apmekejam , lika spriest , analīzēt, kā arī veikt attālumus no viena objekta līdz nākamajam iespējami ātrāk..Mūsu klasē centība un precizitāte atmaksājās, komanda, kas ieguva lielāķo punktu skaitu bija recīzāk par pārējām veikusi uzdevumus un ieguva balvu – stundas izbraukumu ar velorikšu gida D.Eglīša vadībā, par ko skolēni bija sajūsmā.

Paldies J. Baldiņai, Alūksnes muzeja Izglītojošā darba un darba ar amekletājiem speciālistei un muzeja darbiniekiem ar izstrādātajiem uzdevumiem no nodarbības vadīšanu un E. Glika Valsts ģimnāzijai ar iespēju piedalīties šajā nodarbībā.

7.b klases audzinātāja

Mārīte Palma

Sekojot pa Fītinghofu pēdām………

Saulainā 19. oktobra dienā Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 7.c klases kolektīvs devās uz Alūksnes muzeju, lai piedalītos vēsturiski izglītojošā nodarbībā “Pa Fītinghofu pēdām”, kas notika projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros. Vispirms apmeklējām muzeju, pēc tam bija jāveic uzdevumi un jāatrod dažādi objekti Alūksnes pilsētā. Tā tika trenētas prasmes orientēties kartē, uzmanība, zināšanas, sadarbība komandā un sportiskais izaicinājums. Visi atzina, pasākums patika, tas bija jautrs, izzinošs un interesants! Paldies par doto iespēju piedalīties!

7.c klases skolēnu gūtās atziņas pēc piedzīvotā pasākuma:

* Bija interesanti uzzināt sīkāk Alūksnes pilsētas un objektu vēsturi

* iemācījos labāk orientēties kartē;

* bija jautri sadarboties komandās;

* uzzināju vairāk par Alūksni un par to, kas bija Fitinghofi;

* iemācījos taisīt selfijus, mums bija jautri;

* komandās varējām viens otru labāk iepazīt, bet bija nogurdinoši tik daudz staigāt;

* uzzināju cik augsts ir Tempļa kalns;

* iemācījos labāk orientēties pa pilsētu ar karti un atrast atzīmētos objektus;

* iemācījos lasīt, izmantojot pirkstu palīdzību (uz akmens);

* iemācījos ekonomēt laiku;

* ļoti patika uzzināt, kas agrāk bijis dažādās pilsētas ēkās. Man tiešām patika šī diena!

* pasportoju un mēs uzvarējām!

* Es iemācījos klausīties skolotāju

* Uzzināju, kāpēc tā sauc Helēnas ielu, labāk sapratu, kas Alūksnē ir agrāk tur atradies.

Vispirms noklausāmies informāciju par Fitingfohu dzimtu

Rezultāti apkopoti, uzvarētāju komanda - Evelīna, Rihards, Krists un Ēriks Kristians saņem diplomus un balvas.