13. aprīlī  Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 12.a un 11. a klašu skolēniem notika EP Vēstnieku skolas atklātā stunda “Jauniešu pilsoniskās iespējas un izaicinājumi Eiropas Jaunatnes gada kontekstā”, ko vadīja skolotāja Iveta Mikijanska. Jaunieši prezentēja iepriekš grupās izvirzītās idejas un risinājumus par jauniešiem aktuālām problēmām. Vendija Mišela Krievāne  informēja skolasbiedrus par Eiropas Jaunatnes gadu un akcentēja pilsoniskās līdzdalības nozīmi sabiedrībā. Skolēni piedalījās Kahoot spēlē, lai apzinātos izpratni par Eiropas Savienību, Eiropas Jaunatnes gadu. Stundas noslēgumā, pielietojot mentimeter.com iespējas, tika apzinātas ģimnāzijas jauniešiem svarīgākās problēmas.

Atklātajā stundā tiešsaistē piedalījās, dzirdēto papildināja un komentēja EP Vēstnieku skolu programmas eksperte, politoloģe Žaneta Ozoliņa, kā arī izsmeļoši atbildēja uz jauniešu interesējošiem jautājumiem.

Zināšanas, viedokļi, pārdomas par Eiropas Jaunatnes gadu, par jauniešiem nozīmīgām problēmām ir šīs atklātās stundas ieguvums!