Šodien, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas audzēkņiem, notika Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas atklātā stunda par tēmu "Demokrātiskās vērtības Eiropā un Latvijā". Jauniešiem bija iespēja noklausīties politoloģes, profesores Žanetas Ozoliņas lekciju, uzdot jautājumus un saņemt atbildes par Eiropas valstu kopīgajām vērtībām: cieņu, brīvību, vienlīdzību, solidaritāti, pilsoņu tiesībām un tiesiskumu. Profesores stāstījums lika jauniešiem aizdomāties par to, kā mēs šīs vērtības izjūtam un saglabājam ikdienā,  dažādās dzīves situācijās. Stundā, ģimnāzijas Vēstnieku skolas dalībnieki, pastāstīja par izstrādāto projektu, kurā tika skatīti dažādi demokrātijas jautājumi un piedāvāja izspēlēt testu par demokrātijas vērtībām.